Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu tarafından Kuruluşumuza iletilen 5-6-7 Mart 2024 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleştirilecek olan “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı” yazısında;

“Bilindiği üzere, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Bakanlığımızın görev alanı dahilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlenmektedir. İş çevrelerinin Bakanlığımız görev alanına giren konularda ve ihracat destekleri konusunda en güncel uygulamalarla bilgilendirilmeleri ihracatın geliştirilmesi ve tabana yayılması konusunda önem arz etmekte olup, 2024 yılında etkinliklere “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı” adıyla devam edilmektedir.

Bu çerçevede, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, Bakanlığımızca ekte yer alan program akışı çerçevesinde 5-6-7 Mart 2024 tarihlerinde çevrimiçi bir eğitim gerçekleştirilecektir. Eğitim programının sonunda zoom üzerinden on sorudan oluşacak çoktan seçmeli bir sınav gerçekleştirilecek olup sınavda en az yüzde elli başarı gösteren katılımcılara dijital Başarı Belgesi gönderilecektir.

Programa katılım ücretsiz olup, katılım sağlamak isteyenlerin 1 Mart 2024 tarihi saat 12.00’ye kadar aşağıda yer alan kayıt linkinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ayrıca aynı mail adresi ile farklı kişiler tarafından başvuru yapılmaması önem arz etmektedir. E-posta adreslerinde hata olması durumunda katılım linki katılımcılara iletilememektedir. Başvuru sonrası herhangi bir onay maili iletilmeyecek olup başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 5-6-7 Mart 2023 tarihlerinde çevrimiçi katılım linki gönderilecektir.

Başvuru ve toplantıya giriş esnasında kullanılan mail adresleri aynı olmalıdır.” denilmektedir.

Son Kayıt Tarihi: 1 Mart 2024
Kayıt Linki: http://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/