Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun Bölge Müdürlüğümüze ilettiği T.C. Ticaret Bakanlığı’nın  ‘Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı’ konulu yazısında;

Bilindiği üzere, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Bakanlığımızın görev alanı dahilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlenmektedir. İş çevrelerinin Bakanlığımız görev alanına giren konularda ve ihracat destekleri hakkında bilgilendirilmeleri, ihracatın geliştirilmesi ve tabana yayılması açısından önem arz etmekte olup, 2024 yılında etkinliklere “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı” adıyla devam edilmektedir.

Bu çerçevede, Bakanlığımızca Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak ekte yer alan program akışı çerçevesinde 4-5-6 Haziran 2024 tarihlerinde çevrimiçi bir eğitim programı gerçekleştirilecektir. Eğitim programı sonunda, eğitimin en az üçte ikilik kısmına katılım sağlayan katılımcılar adına dijital Katılım Belgesi düzenlenecektir. Programa katılım ücretsiz olup, katılım sağlamak isteyen ilgililerin 31 Mayıs 2024 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yer alan kayıt linki üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ayrıca aynı e posta adresi ile farklı kişiler tarafından başvuru yapılmaması katılım linki ve Katılım Belgelerinin gönderilmesi açısından önem arz etmektedir. İlaveten, başvuru sonrası katılımcıların e-posta adreslerine herhangi bir onay maili iletilmeyecek olup 4-5-6 Haziran 2024 tarihlerinde çevrimiçi katılım linki gönderilecektir. Başvuru ve toplantıya giriş esnasında kullanılan e posta adresleri aynı olmalıdır. Bilgileri ve eğitimin duyurulması hususunda gereğini rica ederim.

Kayıt Linki: https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/Ihracat