Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı

    Organize sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu tarafından kuruluşumuza iletilen Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nün 3-4-5 Ekim 2023 tarihleri saat 14.00’da çevrimiçi gerçekleştirilecek olan “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” konulu yazısında;

 

    “Bilindiği üzere, Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri Bakanlığımızın görev alanı dahilindeki konularda iş çevrelerinin bilgilendirilmesi amacıyla 2011 yılından beri düzenlenmektedir.2023 yılı Ocak-Haziran döneminde Bakanlığımızca “Yeni Nesil İhracat Destekleri ve Dış Ticaret Eğitim Programı” adı altında hem fiziki hem de çevrimiçi olarak Ankara, Antalya, Konya, Ordu ve Giresun illerinde olmak üzere 5 Fiziki, 14 çevrimiçi organizasyon gerçekleştirilmiş ve bu organizasyonlara 5344 kişi katılım sağlamıştır.

    2023 yılı Eylül-Aralık döneminde, program içerikleri daha da geliştirilerek Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programıadlı organizasyonlar gerçekleştirilmeye başlanmış olup, etkinliklerin Bakanlığımızca uygun görülen illerde fiziki olarak ve Bakanlığımız ev sahipliğinde 2-3 günlük programlar halinde Türkiye geneli çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Bu çerçevede, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, Bakanlığımızca ekte yer alan program akışı çerçevesinde 3-4-5 Ekim 2023 tarihlerinde çevrimiçi bir eğitim gerçekleştirilecektir.

   Programa katılım ücretsiz olup, katılmak isteyenlerin aşağıda yer alan kayıt linkinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Kontenjan 1000 kişi ile sınırlı olup, kontenjan dolduğunda sistem otomatik olarak kapanmaktadır. Başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 2 Ekim 2023 tarihinde çevrimiçi katılım linki gönderilecektir. Başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önem arz etmektedir. E-posta adreslerinde hata olması durumunda katılım linki iletilememektedir.” denmektedir.

Kayıt Linki: https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/

Ticaret Bakanlığı program detayı için tıklayınız.